Atolye

Paper Pulp /Miniature Books 1:12

Paper  Pulp /Miniature Books 1:12

Kağıt hamuru :Gazete veya kullanmadığımız  kağıt parçaları bol miktarda su ile ıslatılır ve mixserde 3 dak.  çekilir  su miktarının fazla olması  önemli değildir

sonrasında ince bir süzgeç ile su süzülür ve süzgeçin yüzeyinde kağıt parçaları  kalır su süzüldükçe yüzeyde göz görülür bir kağıt görüntüsü oluşur kuruduktan sonra dilediğiniz   gibi kullanabilirsiniz ben bu çalışmamada mini kitap  için kitap kapağı yapıyorum .

Dollhouse_PAPER_BOOK

paper_handmade_paper_book_dollhouse

 

 

 

paper_handmade_paper_book_rose

 

paper_book_rose

 

paper_handmade_paper (18)

 

paper_handmade_paper (19)

paper_handmade_paper (20)

paper_handmade_paper (1)

paper_handmade_paper (8)

paper_handmade_paper (5)Bitki dalından kağıt yapımını Yalova Belediyesi İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi gittiğim zaman uygulamalı ve fotoğraflı olarak çalışacağım ve fotoğraflarını buraya ekleyeceğim .

 

paper_handmade_paper (14)

paper_handmade_paper (12)burada ki sayfaları gerçek el yapımı kağıttır.

paper_handmade_paper (11)

Bu çalışmam için ilk fırsatta Yalova kağıt müzesine gidip doya doya kağıt yapmak istiyorum o zaman kağıt yapımını fotoğraflamam daha doğal ve güzel ortamda olmuş olacaktır ,Müze İbrahim Müteferrika kağıt müzesi YALOVA da bulunmakta MEDENİYET HAMURU KAĞIT ,kağıthane-i yalakabad. Müzeyi 6 ayda 13 bin ziyarteçi gezmiş Yalova Belediyesi İbrahim Müteferrika Kâğıt Müzesi içindeki eserlerle ve özellikle kâğıt üretimiyle büyük ilgi görürken, ziyaretçilerin % 90’ını şehir dışından gelen turistler oluşturmuş. Ülkemizin 81 ilinden ziyaretçinin gezdi­ği müzeye, dünyanın 62 ayrı ülkesinden de yabancı turist gelmiş .

 

 

1:35 mini kitaplık tamamı kağıt ve mukavva

Miniature library in a doll’s house. ..Scale 1:35

 

book_handmade_dollhause_library (3)pen box(handmade)

CGK3miniature phone home.

 

5 Comments

 • can

  Kağıt ellerinde bir ağaç gibi tekrar canlanıyor, aslına dönüyor. Gözlerine de sağlık, diyorum. Bu kadar ufak ayrıntıları görebildiği için.

 • Ufuk

  “Duvar ve zemin çalışması” dioramasına katıldım, Gül İpek’le tanıştım. Hayranlık, ürkmek, heves, hırs, becerebilmek, neşelenmek, mükemmelliyetçilik ve hatta kıskançlık çatışmalarını ardı ardına yaşadım. Kursun sonunda mı? Tek hissettiğim, güzelliğin, emeğin ve estetiğin Gül İpek sayesinde beceriye dönüşmesiydi ve 52 yıllık hayatımın mola vermeye niyeti olmadığıydı.
  Yorumları okudum. “Can ayrıntıda, Arda muhteşemliğinde, Lana emekte” gördü Gül İpek’in eserlerindeki güzelliği. Yooo, yooo! “Önemli olan dış güzellik değil, iç güzelliktir…” yada “güzellik bakan ile mi bakılan ile mi ilgilidir?” diye güzelleme yapma derdinde değilim ben… Dışı yada içi, bakışı yada seslenişi, şefkati yada emeği,… ne derseniz deyin, güzellik Gül İpek’ti. Kendisi, eserleri, öğretmenliği, kısaca SEVDİRTENDİ. Teşekkürler, Gül hanım. Sizden öğrendiğim ve öğreneceklerimle, bundan sonraki günlerim, temposu hevesle dolu yeni bir heyecanla tanışmış olacaktır.

  • GÜL ipek

   Ufuk bey güzel yorumunuz ve sözleriniz için teşekkür ederim ,inanın sizi tanımak büyük zevkti unutulmaz bir workshop oldu, benim için her zaman özelsiniz ve bunu hak eden bir insansınız GÜZEL enerJiniz, yeteneğiniz,nezaketiniz ve hoş sohpetinizi asla unutmayacağım.Sevgiyle kalınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir