Atolye

How to Make an Cobble Street Base

diecast_yol_diorama_vw (9)

diecast_yol_diorama_vw (27)

 

SCALE  1:18 Arnavut kaldırımı yol için taş çalışmamın yapılışı aşağıda bulabilirsiniz gördüğünüz yol için 1280 parke tek tek taş çalışılmıştır.

Piant a realistic cobbeb stone surface for miniature scenes .

 

 

 

 

diecast_yol_diorama_vw (20) diecast_yol_diorama_vw (34) diorama_diecast_auto (2) diorama_diecast_auto (9) diorama_diecast_auto (13)-001 diorama_diecast_gulipek (1)

boya her zaman kullandığım acrylıc boyalar ve susuz kullanıyoruz sulandırmadan böylece taş aralıkları da dolmuş oluyor ayrı bir dolgu malzemesine gerek yok .

Gri  boya ile boyamak yerine kendiniz yapabilirsiniz ,gri bir ara renktir ve siyah ve beyazın karışımı  ile grinin bir çok tonunu elde etmenize olanak sağlar ,sonuç olarak taşlarımız daha doğal bir görüntü elde etmiş olur bu bir zemin /base çalışması eğer duvar olarak çalışmak isterseniz elbette tüm kesimler eşit ve düz olmalıdır bu çalışma teknik olarak benzerlik  gösterse de duvar için daha muntazam taşlar gereklidir ve tek tek yapmaya gerek yoktur .

 

 

 

diorama_diecast_gulipek (4)

 

diorama_diecast_gulipek (8)

Kullandığım hamur Creall Do & Dry Light Hafif Seramik Hamuru Beyaz ,hava ile kuruyan vede hızlı kuruyan ve kağıt kadar hafif bir hamur olduğu için tercihim .

Creation in Miniature

 

 

 

 

 

 

gulipeksanat_handmade_diecast_diorama

12884583_10208984589632800_1963313215_n

One Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir